Büyük Reşit Paşa Cd. No:44 Kat: 4 34111 Laleli/İstanbul/Türkiye
+902124555700

TCK ve GençTCK Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

TCK ve GençTCK Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

18 Ekim 2021 tarihinde yürütme kurulu üyelerimiz Türk Coğrafya Kurumu ile toplantı gerçekleştirdi.

Soldan sağa; GençTCK Genel Sekreteri Gizem Sinan, GençTCK YK Üyesi Yüksel Gürsoy, TCK Genel Sekreteri Dr. Kaan Kapan, TCK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Barbaros Gönençgil, TCK Başkanı Doç. Dr. Ahmet Ertek, GençTCK YK Üyesi M.Oğuz Şavlı, GençTCK YK Başkanı M.Kağan Özbilge

GençTCK Başkanı Mustafa Kağan Özbilge, yürütme kurulu üyelerimizden Gizem Sinan, Oğuz Şavlı ve Yüksel Gürsoy’la birlikte Türk Coğrafya Kurumu Başkanı Doç. Dr. Ahmet Ertek, TCK yönetim kurulu üyelerinden Prof. Dr. Barbaros Gönençgil ve Dr. Öğr. Üyesi Kaan Kapan ile ortak bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda GençTCK etkinlikleri, çalışma grupları kurulması, düzenlenecek arazi çalışmaları ve gelecek toplantılar ile temsilci görüşmeleri gibi konular ele alındı.

Toplantı gündem maddeleri:

  • Üniversitelerde açılacak olan stantlar hakkında fikir alışverişi yapıldı.
  • Coğrafya biliminin popüler hale getirilmesi için güncel konuları takip edecek çalışma gruplarının oluşturulmasına karar verildi.
  • Temsilcilerimizle daha iyi koordinasyon sağlamak ve ortamı daha samimi bir hale getirmek için yüz yüze toplantı yapılmasına karar verildi.
  • TCK’nın GençTCK’dan teknik konularda talepleri oldu. Bu talepler için GençTCK ekibinde görev dağılımı yapılmasına karar verildi.
  • Arazi çalışmaları yapılmasına ve planlar oluşturulmasına karar verildi.
  • Düzenli faaliyet raporu hazırlanmasına karar verildi.
  • 3 ayda 1 yüz yüze toplantı yapılmasına karar verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir