Büyük Reşit Paşa Cd. No:44 Kat: 4 34111 Laleli/İstanbul/Türkiye
+902124555700

Üyelik


Genç Coğrafyacılar grubuna üye olmak için Coğrafya Bölümü öğrencisi ya da mezunu olmanız gerekmektedir.


Formu doldurmanız durumunda tüm üyelik koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Eğer formunuzda hatalar bulunuyorsa üyeliğiniz sizinle iletişime geçilmeden geçersiz sayılabilir. Lütfen başvurunuzun sonucunu 1 ay içerisinde [email protected] adresine mail göndererek sorunuz.

Üyelik koşulları:

  • Başvuru tarihinde 32 yaşından küçük olmak.
  • Üyeler TC Anayasası, Medeni Kanun ve Dernekler Yasası’na ve Genç TCK tüzüğüne uyar.
  • Medeni Kanun / Madde 71– Üyeler, dernek düzenine uymak ve derneğe sadakat göstermekle yükümlüdürler. Her üye, Derneğin amacına uygun davranmak, özellikle amacın gerçekleşmesini güçleştirici veya engelleyici davranışlardan kaçınmakla yükümlüdür.
  • Tüzük Madde 2.1 – Kurum Üyesi: Üyeliğin gerektirdiği her türlü yükümlülükleri üstlenmiş ve üyelik sorumluluğu ile haklardan yararlanan üyedir. Üyenin hakları, gereken şartları içermek kaydı ile her türlü göreve aday olmak ve oy kullanmak, yükümlülükleri ise özel ve genel kurul toplantılarına katılmak, ödentilerini zamanında ödemek, amaç ve hizmet konularına bağlı olarak gereken çabayı harcamak ilkelerini içerir.
  • Özel Madde – Adayın öncelikle Türk Coğrafya Kurumu ve sonrasında Genç TCK üyeliğine kabul edilmesi üzerine kayıt işlemleri yapılır. Yıllık ödentinin gereken bölümü alınır. Bu ödeme yapılmadıkça Türk Coğrafya Kurumu üyeliği kazanılamaz. Öğrencilerden üyelik aidatı alınmaz.

Online Üyelik Formu

Öncelikle aşağıdaki butonlardan size uygun olanına tıklayabilir misiniz? Butona tıkladığınız anda şartları kabul etmiş sayılırsınız.


Öğrenciler Aday Üye sayılır ve aidat ücreti ödemezler. Tüm hakları Asil Üyeler ile aynıdır.

Üyelikle ilgili problem yaşamanız durumunda aşağıdaki adresleri kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mail:
[email protected]
[email protected]
[email protected]